AKUPUNKTUR İLE İŞTAH KONTROLÜ

AKUPUNKTUR İLE İŞTAH KONTROLÜ

Akupunktur tedavisi altında daha konforlu kilo verilebilir...

Akupunktur, vücudun belli noktalarına iğne ile uygulama yapılan bir işlemdir.

 Akupunkturun zayıflamadaki etkisi psikolojik değildir. Bu çalışmalara dayalı olarak kanıtlanmış bir durumdur. Dolayısıyla akupunktur doğru beslenme programı ile uygulandığında daha doğru olacaktır ve daha etkin bir sonuç elde edilir.

Akupuntur'un faydaları nelerdir?

– Metabolizmayı düzenleyici bir rolü vardır

– Stresi azaltır. Akupunktur endorfinler, dopamin ve serotonin gibi mutluluk hormonlarının seviyelerini arttırdığı için stresi önler ve daha rahat bir diyet süreci sağlar.

– İştah ve acıkmayı azaltır. Bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir çalışmada akupunkturun beyinde tokluk merkezi olan hipotalamusu uyararak noradrenalin salınmasını azaltarak seratonin seviyesini arttırdığı görülmüştür. Bu da doyma hissinin daha hızlı oluşmasını sağlar. Bu da nörofizyologlar tarafından yapılmış ve tıp dergilerinde yayımlanarak Amerika ve diğer gelişmiş batı ülkelerinde kabul görmüştür. Bunun dışında yine hiptalamusu uyararak açlık hissinin azalmasını sağlar.

– Halsizlik ve bitkinliği önler. Akupunktura bağlı diyet programı uygulanacağı için şeker düşüklüğü görülmez. Bu da halsizlik ve bitkinliği önlemiş olur.

– Mide problemlerini önler. Akupunktur'da kulağa yağılan uygulamalar mide asitinin azalmasını sağlar. Bunu sağlayan ise mide ve bağırsağa giden sinirlerin buradan geçiyor olmasıdır.

Akupunktur zayıflamaya yardımcı olur mu?

Bugün zayıflama için kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Bunun sebebi ise insanların konforlu bir şekilde kilo vermesini sağlar. Akupunkturun ilk etkisi açlık ve tokluk merkezine olur. Aynı zamanda mide tonusunu da azalttığı için midenin küçülmesini sağlar.

Akupunktur acı verir mi?

İğne olmasına rağmen acı vermez. Hastaların birçoğu iğnenin farkına bile varmazlar.

 Akupunktur ile ne kadar kilo verebilirim? Kaç seans sürer?

Haftada 1­ kez yapılan akupunktur ile 6-­8 hafta sonrasında 8­-10 kg arasında kilo verilmiş olur. Kilonun daha fazla olması durumunda tedavi sıklaştırılır. İdeal kiloya inmiş birisinde 6 aylık bir koruma programına deva edilir.