Dr.Seran Göçer'in İlk Kitabı "Pozitif Güzellik" Çıktı

Genç, güzel, taze bir görünüm arzusu, insanlık tarihi kadar eski. 

Hepimiz daha iyi görünmek, ışıldamak, zamanın yıkıcı etkilerinden korunmak istiyoruz. 

Medikal estetik, beklentilerimizi karşılama noktasında müthiş bir noktaya geldi. 

Artık bilim güzelliğin hizmetinde, mutluluğun izinde, doğallığın peşinde. 

Bu noktada ünlü doktor Seran Göçer, yıllar içinde biriktirdiği başarı ve deneyimlerinden yola çıkarak bize tam ihtiyacımız olanı anlatıyor: Bedenimizin güzelliğini ruhumuzun iyiliğiyle birleştirmenin yollarını!

Pozitif Güzellik'te hem farklı tekniklerle ilgili bilgi sahibi olacak, hem yanlış bilinen doğrulara, doğru bilinen yanlışlara yanıtlar bulacak, saklı güzelliğimizi ortaya çıkarmayı öğreneceğiz. Protokoller, tarifler, uygulanabilir yöntemlerle güzellik çok yakınımızda. 

Hazır olun: İçimizdeki ışık bedenimizi aydınlatacak, şimdi güzellik sırası bizde. Zaman Pozitif Güzellik zamanı! 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZİTİF GÜZELLİK ÖNSÖZ 

Estetik amaçlı müdahaleler günümüz toplumunda “lüx” ve “sıra dışı” olarak tanımlanmanın çok ötesine geçmiş, her sosyo-kültürel ve ekonomik grubun yaşamının bir parçası olabilmiş hatta ruhsal iyilik halinin tamamlayıcı bir unsuru durumuna ilerlemiştir.

Ruh sağlığı kavramında, kişinin kendini iyi ve özgüvenli hissetmesi, kendilik saygısı yüksek bir birey olarak değerlendirmesi vardır. Bu kapsamda bakacak olursak kişinin kendisini rahatsız eden, estetik değerlerine uymayan yüz ve vücut bölgelerini tıbbın, bilimin ve etiğin elverdiği şekilde değiştirme ve dönüştürme arzusu ruhsal anlamda da sağlıklı bir adım olarak görülebilir.

Zihniniz, güzel olmak ile ilgili değerleri doğrultusunda bir yolculuğa karar verdiğinde, ikinci en önemli soru bu yolculukta size hekim olarak kimin eşlik edeceğidir. Günümüzün bu çok popüler uğraşısı, maalesef işin ehli olmayan pek çok adreste bilimsel olmayan yöntemlerle uygulanmaktadır. Söz konusu insan sağlığı ise vazgeçilmez tek bir adres vardır oysa. Başvuracağınız kişi hekim olursa tıp fakültesi eğitiminin de sonucu olarak hem anatomi, patoloji ve fizyoloji başta olmak üzere bilgisi vardır hem de kişinin ruhsal arka planını belirleyebilir ve işlem öncesi ya da sonrasında gerekli görürse sizi bir psikiyatri konsültasyonuna yönlendirerek doğru bir yol izlemiş olur. Kişinin ayna karşısında her gün karşılaştığı yüzün ya da bedenin değişimine alışması, uyum sağlaması ve yeni bir beden imgesi oluşturması çok da kolay bir süreç olmayabilir. Tam da bu nedenle kişinin ruhsal ihtiyaçları doğrultusunda davranmayı prensip edinmiş bir medikal estetik hekimi güvenli yolu size sunacaktır.

Arzuladığınız estetik özellikleri, toplumun belirlediği yeni modalara uyarak mı seçersiniz yoksa kendi kişisel tarihinizin mi sesidir bu? İşte bir diğer önemli soru. Duygusal ihtiyaçlarınızı referans alabilmek ise en değerli ipucu bu sorunun. Kişinin kendi görsel ve dolayısıyla duygusal geleceğini yönlendirmesini çok hak ettiğini düşünüyorsak eğer “Benim nasıl görünmeye ihtiyacım var?” “Ben kimim?” sorularının peşine düşmek kaçınılmazdır. Güzellik algısı her ne kadar toplumsal, kültürel değerler, feminist akımlar, günümüz ilişkileri doğrultusunda sürekli bir devinim gösterse de sizin duygusal ihtiyaçlarınız ve değerleriniz bunların hepsinden daha fazla tanımlar kimliğinizi. Eğer estetik çizgiler bireyin karakter özelliklerinden, kendi güzellik algısından uzaksa kişi kendine yabancılaşma sorunu yaşar. Bu nedenle bireysel farklılıklarınızı göz ardı ederek, hemen her başvuruda benzer işlemleri uygulamak, yaratıcılıktan ve etik değerlerden uzak olur. Oysa bütün bu işlemler sırtını bilime dayamalı, kollarıyla da yaratıcılık ve sanatsal estetiği sarmalıdır. İşte tam da bu adım “Pozitif Güzellik” yolunda atılmış en kıymetli adımdır.