Yüz Germede Değişmeyen Trend: Mezolifting

Yüz Germede Değişmeyen Trend: Mezolifting

Merhaba,

Bu sayıda sizlere Medikal Estetikle tanıştığım günden beri var olan ancak geçerliliğini koruyan, hatta daha da değer kazanan bir uygulamayı anlatacağım:MEZOLİFTİNG.

Medikal estetik uygulamalar da en önem verdiğimiz konulardan biri doğallık. Eğer sizde "benim için doğallık önemli; ancak yaş alırken cildim ışıldamaya devam etsin" diyorsanız, mezolifting sizin için doğru uygulama.

MEZOLİFTİNG

Cildinizi gençleştirmek, ince çizgilerinden kurtulmak ve yaşınızı geriye atmak istiyorsanız mezolifting ile tanışın...

Mezolifting, yaşlanmanın ciltte bıraktığı kırışıklıklarda devrim yaratan bir uygulamadır. Cildi gençleştirme veya daha iyi görünüm sağlama amacı ile cilde uygulanan mikroenjeksiyon tedavileridir. El sırtında, yüz ve boyun bölgesindeki ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, cilt gençleştirme bu yöntem ile gerçekleştirilir. Genellikle 35 yaş ve üstü kişilerde faydası daha belirgindir. Uygulama; cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde, cilt gençleştirici kokteylin verilmesi esasına dayanır. Mezolifting uygulaması, güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyarak cilt yaşlanmasını geciktirir. Derinin tonusu ve dokusunu da etkileyen teknik, cildin genel durumunu iyileştirir. İşlem sırasında ağrı hissedilmez.

Yaşlanmayı etkileyen faktörler;

1. Beslenme ya da hormonal durum

2. Sigara

3. UV ışınlarına maruz kalma

4. Mekanik stres vb. sayılabilir.

 

Mezolift tedavisi 3 teknik ile uygulanır:

1. Napaj: Bu teknik de sorunlu bölgeye yapılacak enjeksiyonlar epidermis tabakasına uygulanır ve mezolift karışımı dermis tabakasına difüzyon yolu ile yayılır.

2. Dermal enjeksiyon: Enjeksiyonlar dermis içine uygulanır.

3. High frekans (rapid-pulse mode): Yeni nesil mezoterapi tabancaları yardımı ile uygulanan yüksek frekans ile enjeksiyon tekniğidir.

 

Mezolift kokteyl içeriği(somon DNA sı) :

İlk mezolift uygulamalarımdan beri hiç vazgeçemediğim içeriklerden biri Somon DNA sıdır.Dna molekülü cilt de bulunan fibroblast hücrelerindeki kollojen sentezini uyararak tamir mekanizmasını ortaya çıkarır.

Bunun yanı sıra sıklıkla kokteyl içeriğinde bulunan hyaluronik asit, su tutma kapasitesi yüksek olduğundan tedavi sürecinde önemli bir görevi üstlenir. Ayrıca kokteyl içeriğinde anti-oksidan vitaminler (A, E, C, D, B) oligoelementler ve dolaşım düzenleyiciler de kullanılır. Multivitamin olarak; A - E - C - D VE B grup (B1, B2, B3, B4, B5, B6) vitaminleri, Folik Asit, Oligoelementler; Cu-Zn-Mg-Potasyum Clorid, Na, Aminoasitler; L-Arginine, L-Alanine, L-Asparagine, L-Glutamic Acıd, L-Cysteine, L-Glycine. Diğer madddeler; Procain, SF, D-Glukoz gibi seyreltici maddeler eklenebilir.

Mezoliftin etki mekanizmaları nelerdir?

Mekanik etki (napaj ve high frekans) ve mezolift kokteylinin enjeksiyonu ile oraya çıkan etki 2 türlüdür. Bir yandan fibroblast aktivasyonu etkisi görülür;yani kollojen sentezi ile cilt elastikiyeti artar, diğer yandan cilt kendini mekanik etki ile yenilerken gerginlik artar. Her iki yol da fibroblast uyarısı ile elastin ve kollojen liflerinin sentezinin artmasına neden olur ve cildin nem içeriği artar.

Güneş ışığı(UV) ve stres gibi etkilerle oluşan cilt bozukluklarında, cildin tazelenmesinden sorumlu olan elastin ve kollajen liflerin sentezini sağlayan fibroblastların yapısı bozulur. Mezolift fibroblastları uyarıp elastin ve kollagen sentezini arttırdığı gibi cildin su tutma kapasitesini de arttırarak cildi güneş ışığının kurutucu ve yaşlandırıcı etkilerinden korur.Yani mezolifting hem cildi yeniler ve kırıklıkları tamir eder hem de yaşlanmaya karşı korur.

 

Tedavi süreci

 

Mezoterapinin en önemli yararlarından biri de, cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumasıdır. Bu etkisi nedeniyle mezoterapiyi güneşe çıkmadan bahar aylarında yaptırmanızı öneririm. Tüm bu süreç seansların sıklığı ve süresi ile yaşınıza ve mezoterapi uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Genellikle 8 - 15 hafta yeterli olmaktadır.