BOTULİNİUM TOKSİN UYGULAMALARI

Botoks, en kolay ve en hızlı kırışıklık yok etme yöntemidir...

Anlınızdaki çizgilerden mi şikayetçisiniz?

Ya da kaşlarınızın düşük olmasından...

Peki kaşlarınızın arasındaki çizgiler ifadenizi kızgın mı gösteriyor?

İfadeleriniz ve gülümsemenizi botox ile özgürleştirebilirsiniz...

BOTOX nedir?

Botoks Clostridum Botulinum adlı bakteri toksininden üretilmiş, doğal ve saf proteindir.

Zamanla yüzde oluşmuş hareketli kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit cerrahi olmayan bir uygulamadır. Kısaca en kolay ve en hızlı kırışıklık yok etme yöntemidir. Yüz mimiklerimizi yıllarca kullanmamızdan dolayı ortaya çıkan cilt yüzeyindeki bu kırışıklıkları azaltmak ve yumuşatmak botoks uygulaması ile mümkün. Botoks un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

On dakika gibi kısa bir sürede uygulanır ve kırışıklıklarınız yaklaşık 10 gün içerisinde azalır, etkisi kişiden kişiye değişmekle beraber ile 4-6 aya kadar kalır.

10 SORUDA BOTOKS

1. BOTOKS hangi bölgelere uygulanır?

Günlük ifadelerimizde sıklıkla kullandığımız mimik kaslarının hareketine bağlı olarak etkilenen alın bölgesi, kaş arası, göz çevresi çizgileri bu uygulamaya iyi cevaplar verir. Bunun dışında aynı zamanda üst dudak bölgesi ve boyun çizgileri de tedavi edilebilir.

2. Yüz dışında vücutta hangi bölgelerde kullanılır?

El, ayak ve koltukaltı bölgelerinde aşırı terleme (Hiperhidroz) tedavisinde de BOTOKS kullanılmaktadır.

3. Uygulama öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Mevcut sağlık sorunlarınızı uygulama öncesi doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Gebelik durumunda doktorunuza bilgi veriniz gerekmektedir, çünkü gebeliklerde BOTOKS uygulaması yapılmaz. Ayrıca, BOTOKS uygulanacak bölgenizden herhangi bir ameliyat geçmişiniz varsa, nörolojik bir hastalığınız varsa mutlaka doktorunuzla paylaşın. Özellikle kas hastalıklarının bildirmesi gerekmektedir.

4. Uygulama nasıl yapılır?

Doktorunuz uygulama için en iyi bölgeyi tespit eder. Kişinin hassasiyetine göre anestetik krem veya buz kompresi uygulanabilir. Kırışıklığa yol açan kasların içine ince uçlu enjektörlerle enjeksiyon yapılır. Uygulama süresi 10 dakikadır.

5. Anestezi gerektirir mi?

Hayır. BOTOKS uygulamasında anestezi kullanılmaz.

6. BOTOKS uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Uygulama esnasında az ve kısa süreli batma hissi olur. Ancak işlem bittiğinde ağrı kalmaz.

7. BOTOKS etkisini ne kadar sürdürür?

Etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir. Tekrar edildiğinde bu sürenin uzadığı görülür.

8. İyileşme süreci nasıl seyreder?

Kolay ve hızlı olduğu için iyileşme süreci gerektirmez. Bu da kişilerin günlük yaşamlarına ve iş hayatlarına hemen dönmelerini sağlar.

9. Yan etkisi var mıdır?

Herhangi bir zararı yoktur. Çok nadir olarak baş ağrısı yanlış yere enjeksiyon sonucu geçici olarak göz kapağı düşüklüğü görülebilir. Enjeksiyon uygulanan yerlerde hafif kızarıklıklar olabilir. Makyaj ile kapatmak mümkündür.

10. Uygulamaya devam edilmediğinde kırışıklıklar artar mı?

Hayır artmaz. Kaslarıon hareketi tedavi öncesi dönemine döner. Ancak etki geçse dahi ,mimik kırıklıkları eskisinden daha iyi durumdadır. Gerekli oldukça yapıldığında cildi gençleştirir. Bu da kalıcılığının göstergesidir.