DOLGU UYGULAMALARI

Daha genç, daha canlı, daha çekici bir yüz için...

Dolgu uygulaması nedir?

Zamanla oluşan ve istenmeyen çizgilerden kurtulmak için, bunun yanı sıra biçimlendirme amaçlı olarak kullanılan tıbbi bir yöntemdir. Cildin yapısında var olan Hyaluronic asit cildin dermis tabakasında bulunarak dokuyu destekler ve kolojen lif kümeleri sayesinde su tutarak cilde nem sağlar.

Kliniğimizde dolgu uygulamaları için saf Hyaluronic asit içeren dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

Hyaluronic asit tüm canlıların yapısında bulunan bir polisakkarittir. Vücut tarafından yavaş ve zamanla emilir. Dolgu özellikle ,yüzde volüm eksiği olan alanlarda , kırışıklıkların tedavisinde ve ince çizgilerde nem amacıyla ayrıca da dudak dolgunlaştırmak için uygulanır.

Uygulama nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

Özel iğneler yada son yıllarda çok tercih ettiğimiz bir yöntem olan kanüller yardımı ile vermek istediğimiz alana enjekte edilir. Önceden test yapma ihtiyacı olmadığı için yarım saatten kısa süren bir işlemdir. Lokal anestezik bir krem yardımı ile önceden cilt aneztezisi sağlanır.

Alerjik bir durum olur mu?

Hayaluranik asit içeren dolgular da alerjik reaksiyon riski çok düşüktür. Hazır dolgu maddesi olan bu preparatlar hayvansal madde ve toksin içermediğinden herhangi bir hastalık bulaştırma riski yoktur.

Dolgu hangi bölgelere uygulanır?

- Dudak üzerindeki ince çizgilerde

- Burun kenarlarından dudak kenarına uzanan çizgilerde

- Kaşlar arasındaki derin çizgilerde

- Dudağa şekil vermek ve dolgunlaştırmada

- Elmacık kemiklerinde

-yüzde volüm yani dolgunluğa ihtiyaç duyulan her yerde

-alın ve şakak bölgesinde

-kaş kaldırmak amacıyla

-burun estetiğinde ve burun ucu kaldırmakda

-göz altındaki koyu ve çukur alanların tamirinde

-ağız kenarından çeneye uzanan çizgilerin tamirinde

-çene büyütmede

-yüz ovalini düzeltmede

 

Acı veya ağrı hissedilir mi?

Uygulama esnasında kısa bir ağrı veya acı hissi duyulabilir geçicidir.

Uygulamanın etkinliği ne kadar sürer?

Hyaluronic asit tedavisinin etkinliği kişinin cilt yapısı, yaşam tarzı, yaş ve kişinin ne kadar değişim istediği ile ilgili değişiklik gösterebilir. Ancak kalıcılık süresi hangi yoğunlukda dolguyu hangi bölgeye uyguladığımızla ilgilidir.Yüzeyel enjekte edilen ve nem amaçlı dolgular 6-8 ay; deri içine verilen orta dermiş dolguları ortalama 1 yıl ; derine uygulanan volüm dolgular ise 18-24 ay kadar kalıcıdır.Bu süre içinde isteğe bağlı olarak tekrarlanabilir.

Dolgu uygulamasının yan etkisi var mıdır?

Enjeksiyon sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Ancak 2-3 gün içerisinde bu belirtiler kaybolur. Kişiler enjeksiyondan sonra günlük aktivitelerine dönebilirler.