PRP Tedavisi

Dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için...

PRP tedavisi, kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir tüp ile belli bir işleme tabi tutulduktan sonra oluşan maddenin tekrar aynı kişiye enjekte edilmesi yöntemidir.

PRP ise trombosit açısından zengin plazma anlamına gelmektedir. Trombositler, kanın pıhtılaşmasınde etkin rol almaktadır. Protein ürünleri ve bağ dokusu içermelerinden dolayı yaralı bir bölgeye enjekte edildiğinde hızla iyileşme gösterir ve doku yenilenmesini hızlandırır. Bu tedavi sayesinde cilt lekelerinin hafifletilmesi, sivilce ve izlerinin giderilesinde, cildin daha parlak, canlı ve gergin görünmesini sağlar.

PRP uygulaması nasıl yapılır?

Hastadan kanın steril olarak alınması, ardından santifürij cihazında yüksek hızda ve belli sürede kalması ile kanın ayrışması sağlanır. Kanda bulunan alyuvar ve akyuvar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trob-mbositten zengin kısmı ise üste çıkar. Elde edilen bu plazma özel bir işlemle alınır ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlarla enjekte edilir.

En önemli avantajı nedir?

Etki sadece belirlenen alana değil cildin daha büyük bir bölümüne yayılır ve kalıcılığı sağlanmış olur.

İşlem ne kadar sürüyor?

İşlem yaklaşık 30 dakika sürer ve kişi işlem sonrası evine dönebilir.

Acı hissi veren bir işlem midir?

Kan alma esnasında hafif bir batma hissi duyulur ancak anlıktır ve geçicidir. İşlem sırasında ise anestetik kremler sürülebilir ve sadece hafif bir rahatsızlık duyulabilir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Sorunlu olan herhangi bir bölgeye uygulanabilir. Ancak genellikle;

  • Yüze
  • Boyna
  • Dekolteye
  • El ve ayak üstü gibi alanlara uygulanır.

İlk etkileri ne zaman ortaya çıkar?

Uygulamadan yaklaşık olarak 3-4 hafta sonra ilk etkileri fark edilmeye başlanmaktadır.