BİYOSTİMÜLASYON İle YÜZ LİFTİNGİ

44 farklı dalga boyu ile vücuda biyolojik açıdan uygun trofik kodu üretebilen özel bir sistem...

Biyostimülasyon eski adı ile elektroterapi tedavilerinin en gelişmiş halidir. 44 farklı dalga boyu kullanarak vücuda biyolojik olarak uygun trofik kodu iletebilen özel bir sistemdir. Bu dalga formları vücudun kendi doğal alfabesi gibi davranır. Vücuda stres ve rahatsızlık vermeden kasların çalışmasını sağlar. Bazı bölgelerin spor yapılarak çalıştırılması oldukça zordur. Karın, kol ve bacak içleri gibi alanlarda biyostimülasyon ile sıkılaşmak mümkündür. Özellikle doğum sonrasında karında oluşan sarkmalarda, sık kilo alıp vermeyle meydana gelmiş gevşemelerin giderilmesinde ilk sırada tercih edilir.

Yüz liftingi ise; yüzde sık kilo alıp verme, aşırı mimik hareketleri, yaşlanma, zararlı güneş ışınları gibi nedenlerin oluşturduğu deformasyonları önleyen bir yöntemdir. Bu işlemlere ek olarak, biyostimülasyon sistemi ile çalışan bir cihaz ile; ağız, çene, boyun, yanaklar, göz çevresi, ve alın bölgelerindeki ana kas gruplarını egzersiz ile çalıştırarak yüzdeki yaşlı ve yorgun ifade veren sarkmış tüm dokuların toparlanmasını sağlar. Yüz kaslarımızı sadece konuşurken ve gülerken sınırlı şekilde kullandığımız için yüz liftingi işleminin ikinci seanstan itibaren etkisini yavaş yavaş gösterdiğini görebiliriz.

Uygulama, özel serum ve ampuller yapılır. Belirli aralıklarla cilt bakımları ile de desteklenebilir. Böylece hiçbir risk almadan son derece sağlıklı ve diri bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüz liftinginde amaç;

- Hücre yenilenmesini sağlamak
- Ciltte yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak
- Hücrenin yaşlanmaya direncini artırmak
- Hücre yenilenmesini artırmak
- Cildin kolajen yapısını korumak
- Kırışıklıkları görünür şekilde azaltmak
- Cildin metabolizmasını hızlandırmak
- Cilde canlılık sağlamaktır.


 

15 SORUDA YÜZ LİFTİNGİ

1. Yüz liftingi nedir?

Yüz kaslarının gevşemiş ve sarkmış bölgelerinin sıkılaşıp, gerdirilmesi ve yüz ovalinin ortaya çıkarılmasını sağlamak için uygulanan bir yöntemdir.

2. Yüz liftingi cerrahi bir operasyon mudur?

Deri altına herhangi bir enjeksiyon ve buna benzer uygulama yapılmadığı için cerrahi bir uygulama değildir.

3.Bu uygulama nasıl yapılmaktadır?

Konu ile ilgili geliştirilmiş programı ile gevşemiş, sarkmış yüz kaslarına egzersiz yaptırarak kasların gerilmelerini sağlayan bir cihaz ile yapılmaktadır.

4. Uygulama esnasında anestezi uygulanır mı?

Hayır anasteziye gerek yoktur ,ağrı hissedilmez.

5.Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilir mi?

Ağrı ya da acı hissedilmez. Yalnızca yoğun bir şekilde gerilme ve karıncalanma hissedilir.

6.Bu uygulamaya kaç yaşından itibaren yaptırılabilir?

Cilt yapısına ve başka faktörlere göre değişiklik gösterir. Ancak yağlı ve karma ciltler için ayrıca bilinçsiz güneşlenen ve sigara kullanımı sık olan kişilerde 30-35 yaştan, kuru ve normal cilt yapısına sahip kişilerde 40-45 yaştan itibaren uygulama yapılabilir.

7.Uygulama toplamada kaç seanstan oluşmaktadır?

Kişinin yaşına ve problemin derecesine göre değişiklik göstermekle beraber 10-15 seanslık kürler şeklinde uygulanır. Ve daha az da uygulanabilir.

8.Uygulamadan sonra sonuç ne zaman görülmeye başlanır?

İlk 3 seans yapıldıktan (ilk iki haftadan sonra) sonra sonuç net olarak görülmeye başlanabilir.

9.Uygulamanın kırışıklık ve çizgiler üzerine de faydası var mıdır?

İşlem yapılırken kan dolaşımı da yoğun olarak artacağı için hücre yenilenmesini sağlar. Uygulama daha çok sarkmış ve gevşemiş kasları toparlamak ve gerdirmek için yapılmasına rağmen bu hücre yenilenmesi çizgilerin de kaybolmasına yardımcı olur.

10.Herhangi açıdan risk taşır mı?

Bu yöntemde herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için, deri altına herhangi bir madde enjekte edilmediği ve kimyasal hiçbir işlem yapılmadığı için kesinlikle hiç bir risk taşımaz.

11.Kimlere uygulanmaz?

Vücudunda kalp pili, metal veya protez taşıyanlarda, hamilelerde, beyin operasyonu geçirenlerde uygulanmaz.

12.Uygulama kalıcı mıdır?

Tekrarlama süreçleri yaşa göre değişiklik gösterir. Genellikle 40 yaşın altındakilerde 2,5 yılda bir; 40 yaşın üstündekilerde ise 1,5 yılda bir tekrarlanabilir.

13.Tekrar uygulanmasında bir sakınca olur mu?

Tekrar uygulanması durumunda bir sakınca görülmemektedir.

14.Uygulama sonrasında yüz ifadelerinde değişiklik olur mu?

Değişim doğallığa doğrudur. Gerilme ve toparlanma olduğu için canlı bir görünüm oluşur. Sizi görenler yüzünüzde olumlu bir değişiklik olduğunu ancak bunun sebebinin ne ile olduğunu anlayamazlar.

15.Uygulama cilt bakımı le beraber mi yapılmalı?

Yalnızca programa ilk başlandığında cilt derinlemesine temizlenir. Daha sonra sadece cihaz ile süreç devam eder.