YÜZ BÖLGESİNDE DOĞAL HATLAR İLE GENÇLEŞİN

YÜZ BÖLGESİNDE DOĞAL HATLAR İLE GENÇLEŞİN

Günümüzde, ağır estetik ameliyatlar yerine kısa sürede uygulanan ve vücuda herhangi bir zararı bulunmayan mineral dolgular tercih ediliyor. Yüzde doğal hatların oluşumunu sağlayan Crystalys dolgu da bunların başında geliyor.  Sizlere bu yazımda; burun bölgesi, elmacık kemiği, nazolobial kıvrımlar, alt yanak bölgesi ve çene ucunda olumlu sonuçlar aldığımız yeni nesil dolguların cilde nasıl uygulandığını ve etkilerini anlatmak istiyorum.

 

Dolgu uygulamasının içerisinde yer alan calsiyum hidroksiapatit mikro küreciklerin gözeneksiz ve pürüzsüz yapısı, uygulama alanında doğal bir gönümü elde etmeyi sağlamaktadır. Bu küreciklerin uygulama alanında oluşturduğu platform ile bölgenin doğal kolajen oluşumunu da olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca fibroblast artışı ile elde edilen sonuç son derece doğal olmaktadır. İçeriğinde yer alan kalsiyum hidroksiapatit, onlarca yıldır çeşitli rahatsızlıklarda ve cerrahi implantlarda kullanılan, güvenli bir bileşendir.

 

KISA SÜREDE YÜZDE GENÇ V GÖRÜNÜMÜ ORTAYA ÇIKAR

Crystalys’in uygulaması yüzün büyük bir bölümüne gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle V şeklinde yüze sahip olmak isteyenler için kolay, hızlı ve uzun süreli bir uygulama yöntemi olarak ortaya çıkmaktadır. Burun bölgesi, elmacık kemiği, nazolobial kıvrımlarda, alt yanak bölgesinde ve çene ucunda olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. İçerisinde yer alan kalsiyum hidroksiapatit ve taşıyıcı jel bölgedeki hücrelerin büyümesini sağlayacak bir platform görevi görmektedir. Uygulama ile oldukça uzun süreli etkiler elde etmek mümkündür. Zaman içerisinde bu kalsiyum hidroksiapatit parçacıkları kalsiyum ve fosfat iyonlarına dönüşmektedir. Bu iyonlar vücudun içerisinde yer alan doğal iyonlardır.

 

GÜVENLİ VE KONFORLU BİR YÖNTEM

Dolgu uygulaması son derece ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak hastaların kendilerini daha rahat hissedebilmesi için lokal anestezi kremleri uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında, enjeksiyon yapılmış olan bölgelerde kısa süreli renk değişimi görülebilmektedir. Ancak bu etkiler tamamen normal olmak ile birlikte bir kaç saat içerisinde ortadan kalkmaktadır. Uygulama süresi yaklaşık olarak 15 ile 30 dakika arasında değişmektedir. Sonrasında elde edilen sonuç ise diğer uygulamalara göre oldukça uzundur. Elde edilen görünüm 2 yıl boyunca kalıcı olmakla birlikte daha sonraki tekrar uygulamalarında ise bu süre daha da uzayabilmektedir.