Medikal Estetikte Trendler; İğneli Radyofrekans - Hibrid Enerji İle Doğal Dolgu Etkisi

Medikal Estetikte Trendler;  İğneli Radyofrekans - Hibrid Enerji İle Doğal Dolgu Etkisi

Son yılarda yaş almayı geciktiren Medikal Estetik uygulamalar da doğallık çok istenen bir durum.Hastalarım ciltlerinin pırıl pırıl parlamasını , nemli görünmesini ve kışıklıkların azalmasını istiyorlar ama benden istedikleri en önemli şey doğallık.

Bu yönde talepler artıkça biz ve cihaz teknolojileri hep bu isteklere cevap vermek için çalışıyoruz.Bu konu da son yıllarda sıkça duymaya başladığınız bir yöntem ;iğneli fraksiyonel radyofrekans.

Özellikle; ince kırışıklıklar, cildinizin renk ve doku bütünlüğünü bozan farklılıklar sizi endişelendiriyorsa, çözümün ne olduğunu sorgulamak isteyebilirsiniz. Medikal teknoloji, ameliyatsız yüz liftingi için; her yeni gün yeni bir uygulamayı bizlere sunuyor. Bu yöntemlerin ortak noktası çoğu zaman cildinizde kotrollü bir hasar oluşturarak kendi kendine yenilenmesini sağlayacak uygulamalar.Ne var ki bu kontrollü hasar acı verebilen veya sonrasındaki iyileşme süresinde sizi rahatsız edebilecek , sosyal açıdan izole olmanıza neden olabilecek bir nitelik de taşıyabilir.

Çalışma hayatı devam ederken ;hem sonuç almak istiyoruz hem de çabuk iyileşmek. Gelişen teknoloji cildinizde doğal bir dolgunun veya küçük ölçekli bir yüz germe prosedürünün uygulandığı izlenimini veren, üstelik de bunu acı duymadan, uzun bir iyileşme sürecine katlanmadan gerçekleştirebilecek yeni çözümler sunuyor.

İğneli radyofrekans son teknoloji örneklerinden biridir ve sahip olduğu ‘Hybrid Energy’ teknolojisi sayesinde cerrahi bir prosedürün yararlarını güvenilir ve konforlu bir uygulama ile birleştirmektedir.

İğneli radyofrekans uygulaması, ciltte mevcut hyaluranik asitin artışını , kolajen liflerinin yenilenmesini ve elastin oluşumununu artırır. Günlük yaşam ritminizi bozmadan daha gençleşmiş ve yenilenmiş bir cilt sağlar.

İğneli radyofrekans yöntemi ;özellikle ince yüz kırışıklıklarını gidermeye yönelik bir travma oluşturur.Ancak travma nedeni isminde yer aldığı gibi iğneler değildir.İğneler yardımı ile radyofrekans yani elektrik enerjisini kullanarak travma oluşur .Dolayısı ile bu travma çok naziktir ve çok kısa sürede iyileşir.Cildin alt tabakalarına kadar inen Uygulama yaklaşık 20 dk sürer ve son derece rahat tolere edilir. Hybrid Energy Teknolojisi; uygulaması sonrası karşımıza çıkan değişim ,doğal "dolgu" benzeri sonuçlar sağlayan mini bir yüz germe etkisidir.Yara iyleşme süresi 24 saat tir yani oldukça kısadır.

Uygulama sonrasın daki 3, haftadan itibaren derideki hyaluronik asit miktarı dolgu uygulaması yapılmadan artar ve bunu ciltte sentezi artan kolajen ve elastin lifleri sağlar. Bu uygulamanın en önemli yanlarından biri ;hızlı ve rahat bir uygulama olması, günlük yaşam ritminizi bozmamasıdır.

Güne daha genç görünerek ve kendinizi daha genç hissederek devam edersiniz.

Uygulama 7-10 gün aralıklarla 3 seans olarak yapılır ve 1 ay sonra germe etkisi ortaya çıkmaya başlar , 3 ay sonra ise beklenen etkiye kavuşulur.

Sonuçta cilt daha sıkı ve tazelenmiş, kırışıklıklar en aza indirgenmiş ve dermiste doğal bir "dolgu" etkisi ciddi düzeyde ortaya çıkmış olacaktır.