OXYGENEO™ ile Yeni nesil cilt bakımı!

OXYGENEO™ İLE YENİ NESİL CİLT BAKIMI

‘GÜNEŞ , SİGARA , KÖTÜ BESLENME ,KR.HASTALIKLAR V.B.  gibi durumlar genç yaşlarda da cildimizi yorar. İşte bu durumlarda cildin bakım ihtiyacı artar. Çözüm Oxygeneo™

Oxygeneo™  3’ü 1 arada cilt bakımı nedir?

Oksijenin deri hücreleri açısından önemi çok uzun yıllardır biliniyor;  yoğun oksijen desteği, iyileşmesi güç yaraların kolayca iyileşmesini sağlıyor. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği bir çok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor. Ancak OXYGENEO™ teknolojisi şu ana dek bilinen oksijen desteğini farklı bir boyuta taşıyor;  deriye oksijeni "dışarıdan" değil, kan dolaşımı yardımıyla "içerden" sağlıyor. 

"İÇERDEN" OKSİJEN DESTEĞİ ? BOHR ETKİSİ…

Oxygeneo™  kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışıyor. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdiriliyor. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlıyor, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor.  Vücudumuzun karbondioksit yoğunluğuna karşı oksijen seviyesini artırma isteğine BOHR ETKİSİ deniyor.

Artan oksijenle birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve kendisine verilecek bütün yararlı "besinleri" almaya hazır hale geliyor (Oksijenasyon). Bu yöntem "karboksiterapi" adıyla bilinen ve vücut uygulamalarında kullanılan bir yöntem. Oysa şimdi Oxygeneo ™ sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücutta da uygulanabiliyor. Oksijeni "dışarıdan" uygulamaya çalışmak yerine "içerden" cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra bir çok ek fayda sunuyor

OKSİJEN DESTEĞİ DIŞINDAKİ İŞLEVLERİ

Aslında bu efervesan başlık ve jelin yetenekleri sadece içerden dışarı doğru bir oksijen akışı sağlamakla sınırlı değil. Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor; bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor (Eksfoliasyon).  Diğer yandan jel oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahip. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstrelerle dolu olan jel sağlanan oksijen desteği sayesinde "aç" hale gelmiş cildin mükemmel biçimde besliyor. Efervesan başlık ölü deri katmanının sıyrılıp atılmasını sağladığı için bu besinler derin katmanlara kolayca inebiliyor (İnfüzyon). Bu besinler iki farklı jel aracılığıyla verilebiliyor, biri NeoRevive adı verilen yaşlanma karşıtı bir karışım, diğeri de NeoBright adında renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışım. Duruma göre bu jellerden biri seçiliyor.

Ciltteki KOLAJEN artışı için destek

Bu  uygulama sadece ;yeni nesil cilt bakımı  olarak  da kalmıyor. Tripollar Radyofrekans ‘ı ile deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veriyor. Ve bunu etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor. Uygulanan tripollar radyofrekans yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, halk arasında ütüleme olarak da bilinen radyofrekans teknolojisi ,ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlıyabiliyor.

Oxygeneo™ da Ultrason adımı ile  İğnesiz Mezoterapi Mümkün

 Son adımında , İğnesiz mezoterapi olarak bilinen Ultrasound yöntemi kullanılıyor. Bu yöntemde yüksek frekanslı ses dalgaları   cilt altına göndermek istediğimiz besleyici ve yapılandırıcı içerikleri deri altına tam anlamıyla itiyor. Hem de güzel bir masaj hissi veriyor. Uygulamanın bu son adımı en keyifli anınız oluyor.

Oxygeneo™ uygulaması ne sıklıkla yapılıyor?

Tek seanslık uygulamalar mümkün özellikle önemli bir davet yada toplantı öncesi yaptırabilir ve gece boyunca ışıldayabilirsiniz. Ancak daha kalıcı sonuçlar için sistematik bir uygulama biçimi gerekli. Bu kür ; 1 hafta  aralıklarla 6 seans oluyor.

Oxygeneo™ uygulamasından hemen sonra neler görülür ve hissedilir?

Çok iyi bir cilt  temizliği ,aydınlanma ve ışıltı görülüyor. Cildiniz  tam anlamıyla rahat bir nefes alır ve uygulama sonrası bebeksi bir cilt olur. Oxygeneo nun bu özelliği kişileri hemen akşamki davetine, öğleden sonraki 5 çayına, yarınki düğününe mükemmel biçimde hazırlar. Vaktiniz sınırlı da olsa sizi günlük yaşantınızdan koparmayacak kendi tabirimle YAPTIR, ÇIK   uygulamalarımdan biri.

 

Marie Claire Beauty Dergisinde Çıkan Yazımız.