YÜZÜNÜZE GENÇLİK ÜÇGENİNİ YENİDEN KAZANDIRAN DOLGU UYGULAMALARI

YÜZÜNÜZE GENÇLİK ÜÇGENİNİ YENİDEN KAZANDIRAN DOLGU UYGULAMALARI

Crystalys dolgu, yüzde uygulandığı bölgelere göre farklı etkilerin ve görünümlerin elde edilmesini sağlar. Bu dolguyu; şakak bölgesi çökmüş, yanak ve çene hattını yeniden şekillendirmek istediğim hastalarımın yüzünde ileri yaşlarda özellikle tercih ediyorum. Sizlere bu haftaki yazımda; yanak kemiği bölgesinde de sıkça kullandığım Crystalys dolgu uygulamalarından bahsedeceğim.

 

Crystalys birçok yönüyle diğer dolgulardan ayrılmaktadır. Ancak ilk bakışta göze çarpan noktası etki süresidir. Uygulama ile elde edilen görünüm 2 seneye kadar sürmektedir. İçeriğinde yer alan kalsiyum hidroksiapatit mikroküreler ile derin ve alt dermal doku hacim kazanır. Bu sayede yüzün restorasyonunda ve özellikle derin kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Avrupa Birliği ve FDA onaylı bileşeni sayesinde deri altında kollajen üretimine yardımcı olmaktadır. Bu etki sayesinde uygulama sonrasında yüzde doğal bir görünüm elde edilir. Doğal bileşeni ile biyolojik olarak tamamen parçalanmakta ve vücuttan tamamen temizlenebilmektedir. Ayrıca bu sayede herhangi bir şekilde yan etkiye de neden olmaz.

 

CİLT ANINDA PARLAR, TAZELİĞİNİ VE SIKILIĞINI GERİ KAZANIR

Ürünün yüzde 55’i kalsiyum hidroksiapatit mikrokürelerden oluşmaktadır. Pürüzsüz ve gözeneği bulunmayan bu küreler yaklaşık olarak 25 ile 45 mikron çapa sahip olmaktadır. Kürelerin pürüzsüz yapısı, dolgunun uygulanacağı bölgeye sürtünmesiz bir şekilde uygulanmasını ve bu sayede uygulama esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemesine neden olmaktadır. Enjeksiyonun gerçekleştiği bölgede anında hacim elde edilir ve böylece sonuçlar kısa sürede alınır. Zaman içerisinde bu dolgu içerden kolajen oluşumu için doğal bir iskele görevi görerek kollajen üretimini mümkün kılmaktadır. Bu süreçte cilt eski parlaklığını, tazeliğini ve sıkılığını geri kazanmaktadır. Crystalys bu özelliği ile hyaluronik asit bazlı dolgulardan daha uzun süreli bir etki elde edilmesini sağlamaktadır.

 

ŞAKAK BÖLGESİ VE YANAKTA DOĞAL GÖRÜNÜM

Yüzde uygulandığı bölgelere göre farklı etkilerin ve görünümlerin elde edilmesini sağlayan bu dolguyu, şakak bölgesi çökmüş olan kişilerde meydana gelen üzgün görünümü ortadan kaldırmak için sıkça tercih ediyorum. Ayrıca yüzün genç V görünümünü tekrardan elde edebilmek için yanak kemiği bölgesinde de kullanıyorum. Bu sayede çökmüş olan yanaklar etkili ve uzun süreli bir biçimde doldurulabiliyor. V görünümünü tamamlamak için alt çenedeki konturların belirgin hale getirilmesi gerekir. Bu görünümün elde edilebilmesi için ayrıca burun kemerinde meydana gelen düzensizlikler de ortadan kaldırılmalıdır. Yüzün önemli bölgelerinde yapılacak uygulama ile elde edilecek olan görünüm iki yıla kadar etkisini korur.