Saç Dökülmesinde ve Saç Ekiminde Hücresel Tedavi Dönemi

Saç Dökülmesinde ve Saç Ekiminde Hücresel Tedavi Dönemi

Saç dökülme tedavisinde yeni uygulamaya başladığımız bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Bu tedavi şeklini; özellikle saç dökülmesi yaşayan kadın hastalarda, genç yaşta olan ya da saç kaybı fazla olmayan erkek hastalarda tercih ediyoruz. Diğer saç dökülme tedavilerinden oldukça farklı olan bu yöntemde kendi saç kök hücrelerimizi kullanıyoruz.

Ense bölgesinde sağlıklı saç kökleri olan bölgeye, lokal anestezi yaptıktan sonra  bu bölgeden özel bir punç yardımı ile sadece  6-8 tane saç kökü (FOLİKÜLER ÜNİTE)alıyoruz. Aynı gün hastadan kan da alıyoruz. Aldığımız kan ve doku örneklerini bu konuda çalışan izinli ve uzmanlaşmış labaratuara gönderiyoruz. Labaratuar  şartlarında  SAÇ KÖK HÜCRELERİ hastanın kendi serumunda çoğaltılıyor. Yaklaşık 4-6 hafta sonra 20 milyon saç kök hücresi elde ediyoruz. Elimize ulaşan serumu saçlı deriye özel  iğneler yardımı ile veriyoruz. Bu seanslar 1 ay ara ile 3 kez tekrarlanıyor.  Hazırlanan her enjeksiyon dan 3 ay geçtikten sonra saç kök hücreleri yeni saç telleri üretmeye başlarlar.Yani tedaviden sonuç almamız yaklaşık 3 ay sonra başlar ve 6-9 ay sürer. Zamanla daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşuruz.

Aynı zamanda saç ekiminin çok daha başarılı olması için de ; ekim ile saç hücresel tedavi birleştirilebilir. Saç ekimi sırasında ve sonrasındaki aylarda yapılacak hücresel enjeksiyonlar saçlarımızın çok daha gür çıkmasını sağlayacaktır.