Fraksiyonel Lazer Tedavileri

FRAKSİYONEL LAZER

Lazerle cilt gençleştirme ve yenilenmesi...

Yaş ilerledikçe cildin epidermis tabakasında incelme görülür. Melanositlerin sayısı azalırken, aynı zamanda boyutlarının da büyümektedir. Bunun yanında bağ dokularda meydana gelen değişiklikler cildin sıkılığı ve esnekliğinde kayıplara yok açar. Yaşlanmanın olduğu bölgeler güneş ile daha da fazlalaşarak belirgin bir hale gelir.

 

Fraksiyonel teknoloji nedir?

Lazer sistemlerindeki yüksek enerjiyi bölerek cilt altına veren ve bu bölgede oluşturduğu ısı ve koagulasyon nedeniyle doğal yara iyileşmesini ve kolajen sentezini uyararak yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlayan bir sistemdir.

 

Fraksiyonel lazer uygulaması nasıl yapılır?

CO2 lazer ışınlarının deriye etkisi belli bölgelerin buharlaşması ile derinin en üst tabakasının soyulmasını sağlamaktır. Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. eCO2, 10,600 dalgaboyunu üç seçenek ile ve 50 mikrondan 2.4 mm'ye uzanan derinliğini birleştirmektedir. ECO2'nin Kontrollü Kaos Teknolojisi (Kontrollü Kaos Teknolojisi) sayesinde özel ışınlar yayılması sağlanır. Böylece her bir ışın, bir önceki ışından daha ileriye gönderilerek ısının artması sağlanır. Bu fraksiyonel uygulama sayesinde, ciltte termal olarak rahatlatma sağlanır.

Derinin üst tabakasında oluşan sıcaklık ve iyileşme sürecine bakıldığında işlem yapılan bölgenin dışında zarar görmemiş hücreler, yara iyileşmesine yardımcı olurlar.

 

İşlem esansında acı hissedilir mi?

İşlem öncesinde kişiye anestezik kremler sürülür. Uygulama esnasında hafif bir yanma hissi verir, uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet oluşur.

 

Kızarılıklar kalıcı mıdır?

Kızarıklık uygulama sonrasında başlar ve 24–48 saat içinde azalır. 48 saatin sonunda ise çok hafif bir kabuklanma meydana gelir. Kabuklanma 1-1,5 gün içinde düzelecektir. Kişi sonrasında normal hayatına rahatça dönebilir.

 

Uygulamanın yararları nelerdir?

- İnce kırışıklıkların giderilmesi
- Sivilce izlerinin tedavisi
- Ciltte geniş gözneklerin giderilmesi
- Cilt yenilenmesi
- Leke izi tedavisi